Matk ja metsaloeng: heaolu ja raha

18. mail kell 10:00 Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal Harjumaal / ~8 km / ~4 tundi

Kutsume Sind jalutama looduses ja mõtisklema, kuidas saaksid oma elust rohkem rõõmu tunda, ilma et rahaasjad seda takistaksid. See ei ole investeerimismatk, mis õpetab finantsvabaduseni jõudmist. See on võimalus kaunis keskkonnas vaadata oma elu valikuile värskema pilguga ja leida viise, kuidas oma rahalist heaolu parandada.

Matkal liigume mõnusas tempos kevadises looduses ning pauside ajal räägivad Tartu Ülikooli teadurid, mis on rahaline heaolu (vihje: see ei ole jõukus) ja annavad nippe, kuidas seda parandada. Samuti on kavas üks praktiline ülesanne. Ühtegi finantsteenust Sulle matka ja töötoa käigus pähe ei määrita ega Sinu rahalise seisu kohta midagi ei küsita.

Miks looduses? Aga seepärast, et looduses liikumine parandab inimese üldist heaolu. Matka käigus räägib matkajuht looduskooslustest, mis meid teekonnal ümbritsevad ja aitab märgata detaile, mis esmapilgul peidus.

Hara laukad. Foto autor: Lauri Pugast

Matk ja metsaloeng on mõeldud eesti keelt kõnelevatele inimestele, kes ei ole vaimustunud finantsvabaduse saavutamise nimel suure osa oma ajast ja rahast investeerimisele pühendama ega tunne end olevat üle keskmise kõrgel rahatarkuse tasemel. See tähendab, tavalisele tööealisele inimesele, kes on valmis oma valikute üle mõtisklema ja tahaks kerge nügimise abil midagi ehk oma käitumises muuta.

Teadurid uurivad, kuidas selline metsakümbluse ja praktilise töötoa kombinatsioon rahalisele heaolule mõjub. Seepärast paluvad nad osalejail anonüümselt nii koolituse eel kui mõni kuu hiljem vastata lühikesele ankeedile. Kõigi vahel, kes mõlemale vastavad, loositakse välja 50-eurone Matkaspordi kinkekaart. Kui soovite uuringus osalemisest loobuda, saate seda ka pärast matka teha sellest korraldajale teada andes.

Läbiviijad:

Leonore Riitsalu, PhD

on Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi teadur, kes juhib mitut rahalise heaolu uurimise teadusprojekti. Teda köidab, kuidas käitumuslikud sekkumised, mis justnimelt inimese, mitte panga või poliitikakujundaja vaatest lähtuvad heaolu parandada saavad. Pikemalt saab lugeda siit.

Kristjan Pulk

on Tartu Ülikooli nooremteadur, kes tegeleb finantskäitumise uurimisega. Teadmisi rahaliste otsuste tegemistest on ta käinud täiendamas Taani, Hollandi ja Portugali ülikoolides ning esitlenud enda uurimistööd rahvusvahelistel konverentsidel. Kristjan on üle 8 aasta olnud aktiivne investor.

Lauri Pugast

on kutsetunnistusega matkajuht, kes edendab teadlikku looduses liikumist viies inimesi loodusretkedele vähekäidud või unustatud kohtadesse. Lauri korraldab põnevaid matku Hetkeretked kaubamärgi all.

Maksumus ja toimumiskoht:

Pileti hind €49.
Hind sisaldab matka, metaloenut, samuti väikest snäkki ja jooki pauside ajal.

Matk laupäeval, 18. mail 2024 Harjumaal, Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala kaunis looduses ja kestab umbes neli tundi. Matka käigus läbime jalgsi umbes 8 kilomeetrit erineval maastikul ja laudteel.

Täpsemad juhised kohalejõudmise ja kogunemise aja kohta saadame kõigile registreerunutele infokirjaga e-posti teel hiljemalt päev enne matka ja töötoa tomumist.

Matk toimub juhul kui pileti on ostnud vähemalt 5 inimest. Grupi suurus on piiratud (25 inimest). Korraldaja ei paku transporditeenust.

Lisaküsimuste korral palun kirjuta: lauri@hetkeretked.ee

Võta hetk ja tule retkele!
#hetkeretked
#rahalineheaolu
#nügimine